EKİPLERİMİZ DESTEK İÇİN ÇANAKKALE´DE
Sarıyer Belediyesi ekipleri yaraları sarmak ve destek olmak amacıyla, üst üste depremler yaşayan Çanakkale Ayvacık’a gitti.

Belediye Başkanı Şükrü Genç'in talimatıyla kıyafet, ısıtıcı, erzak ve battaniye gibi temel ihtiyaçları karşılayacak malzemeler ile yola çıkan ekipler Çamköy, Taşağıl, Yukarıköy, Tuzla köylerini ziyaret ediyor. İlçe sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etme şansı da bulan ekiplerimiz Sarıyer halkının sevgi ve selamlarını iletiyor.

Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı açıklamada Çanakkale'de yaşayan tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Genç: “Deprem gerçeğini sürekli gündemde tutmalıyız. Yaraları sarmak elbette önemli fakat daha önemlisi bu yaraların oluşumuna engel olmaktır. Ülke olarak afet konusunda bütünlüklü politikalara ihtiyacımız var. Görmezden gelerek, depremler olduktan sonra destek vererek yeni oluşacak felaketleri engelleyemeyiz. Toplumumuzun temel değerlerinden birisi dayanışmadır. Bugün onu yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çanakkale’ye giden çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere destek vermek için orada bulunan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum.” dedi.09.02.2017 20:56:00


engelliler.gazetesi.tv.tr